magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

kolory dla blondynek
Lifestyle

Jakie kolory dla blondynek są najlepsze?

Ubrania powinny pasować nie tylko do sylwetki, ale także i do typu urody, za który w dużej mierze odpowiada kolor włosów. Nie bez przyczyny blondynki zazwyczaj noszą podobne odcienie. Nie muszą nawet znać się na modzie, by intuicyjnie czuć, w których barwach im do twarzy. Pewne kolory dla blondynek są wręcz zarezerwowane. A oto i one!

Wiele twarzy zieleni

Zieleń może przyjmować przeróżne postacie. Niektóre jej wersje pasują brunetkom i szatynkom, czyli kobietom o ciemniejszym kolorze włosów, jednakże zielonawa paleta barw w zdecydowanej części należy jednak do blondynek. Strzałem w dziesiątkę na pewno będzie szmaragd. To dość chłodny kolor, mający w sobie sporo niebieskich nut, który szczególnie dobrze współgra z równie zimnym, czasami wręcz delikatnie szarawym odcieniem, wyraźnie wpadającym w popiel. Cieplejsze blondynki powinny natomiast zainteresować się cieplejszymi wariantami zieleni. Dla ich koloru włosów korzystna okaże się pistacja, ale też i mocno nasycony odcień limonki, który idealnie odnajdzie się w energetycznych letnich i wiosennych stylizacjach.

Ponadczasowa czerwień

Na czerwonych dywanach blond włosy przeważnie występują w towarzystwie czerwonych sukienek. A nie dzieje się tak bez powodu. Nie trzeba znać tych wszystkich zasad łączenia barw, by wiedzieć, że to właśnie w czerwieni blondynki prezentują się najbardziej efektownie. Zwłaszcza ta mocno nasycona, nieco ognista czerwień świetnie kontrastuje z delikatnym, mało absorbującym odcieniem pasm. Nie jest więc prawdą, że kobiety o jasnym typie urody powinny unikać intensywnych i wyrazistych barw. Właśnie w nich są w stanie najlepiej wyeksponować swoją naturalną urodę. Dowodów na potwierdzenie tej tezy nie brakuje. Wystarczy rzucić okiem na zdjęcia z pokazów mody, hollywoodzkich ścianek czy nawet bardziej wystawnych wesel, aby dojść do wniosku, że najlepsze kolory dla blondynek to właśnie kolory intensywne.

Neutralność na co dzień

Mimo wszystko w tych codziennych sytuacjach i przy bardziej „zwyczajnych” okazach lepszym wyborem okażą się kolory bardziej neutralne. Nie musi to być jednak biel czy szarość. Mimo iż blondynki zazwyczaj dość dobrze czują się w takich kolorach, nie są one dla nich zbyt korzystne, bo ich jasna uroda po prostu ginie na tle równie jasnych barw, z którymi zaczyna się wręcz zlewać. Biel lepiej więc zastąpić czernią, a jasną szarość – pastelowym różem. Ogólnie rzecz biorąc pastele będą doskonałym wyborem przy tworzeniu dziennych, bardziej casualowych stylizacji. Blondynkom w takich kolorach zawsze jest do twarzy!