magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

dezodorant i antyperspirant
Uroda

Jak wybrać dobry dezodorant i antyperspirant?

Nowoczesne kosmetyki to intensywna pielęgnacja i bezpieczeństwo stosowania bez straty na jakości. Antyperspiranty i dezodoranty to popularne kosmetyki, które jednak powinno się starannie wynieść. Czego szukać w ich składzie, a czego unikać? Znajdź najlepsze preparaty na pocenie się i poczuj się komfortowo.

Czego unikać w składzie antyperspirantów?

Antyperspirant to jeden z bardziej skutecznych kosmetyków, jeśli chodzi o hamowanie pocenia się. Jego działanie jest silne i pozwala na redukowanie ilości pocenia się, a także na niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Zawsze jednak trzeba patrzeć na skład kosmetyku, aby uniknąć szkodliwych substancji. Czego zatem unikać w składzie? Przede wszystkim soli aluminium, które mogą zaburzać termoregulację organizmu. Dobrze jest szukać naturalnych kosmetyków, które nie mają szkodliwych substancji chemicznych, a dzięki temu są bardziej bezpieczne i zmniejsza się ryzyko alergii i podrażnień. Należy także unikać alkoholu, który może wysuszać skórę i podrażniać ją. Dobre antyperspiranty nie tylko ograniczają pocenie się, ale także pielęgnują skórę. Warto zauważyć, że nie trzeba ich stosować cały czas, tylko wtedy, gdy mamy takie potrzeby. Wymienne stosowanie go z dezodorantem jest bardziej rozsądne, bo nie ograniczamy wtedy cały czas wydzielania potu. Chyba, że w grę wchodzą naturalne składniki, wtedy jest to bezpieczne. 

Postaw na naturalne kosmetyki

Aby całościowo zadbać o higienę, trzeba znaleźć takie kosmetyki, które będą miały naturalny skład. Jest to opcja dla zwolenników delikatnych i bezpiecznych kosmetyków. Na jakie składniki warto zwrócić uwagę? Pierwszy z nich to ałun, jako naturalny minerał górski. Składa się on z soli potasu i glinu, które pozostają na skórze, a nie wnikają do środka. Ałun jest składnikiem hipoalergicznym i jednocześnie bakteriobójczym. Kolejny cenny składnik to woda kwiatowa, która daje uczucie świeżości. Inny ciekawy składnik to puder z bambusa i sole srebra. Należy zwrócić uwagę także na składniki, które pielęgnują, takie jak alantoina, pantenol, witamina C i E, ceramidy, olej jojoba, masło shea i wyciągi z aloesu. Dbanie o skórę to nie tylko cele takie jak sucha skóra czy skóra bez zmarszczek, ale cała droga do tego. Składniki łagodne dla skóry i pielęgnujące ją, nie naruszają jej bariery hydrolipidowej, dzięki temu, że wzmacniają naskórek. 

Co wybrać – dezodorant czy antyperspirant?

To co nam się bardziej przyda, zależy od tego, jaki mam tryb życia i indywidualne predyspozycje do pocenia się. W sytuacji gdy nadmiernie się pocimy, są upały, potrzebujemy mocnej ochrony lub uprawiamy sport, najlepszy będzie antyperspirant. Jego podstawowe zadanie to hamowanie potu. Ogranicza on wydzielanie potu i przydaje się w sytuacjach stresowych i wtedy, gdy ograniczenie pocenia się jest niezbędne. A jak działa dezodorant? Dezodorant niweluje nieprzyjemny zapach, ale nie ogranicza wydalania potu. Będzie dobry na zwykłe sytuacje, takie jak chłodne dni czy umiarkowana aktywność fizyczna. Jest łagodniejszy dla skóry i zazwyczaj ma wyrazistą nutę zapachową.

Materiał zewnętrzny