Nici liftingujące od lat są wykorzystywane jako sposób na zachowanie młodego wyglądu skóry. Stanowią one doskonały wybór dla osób, które nie chcą poddać się inwazyjnym zabiegom wykonywanym przez chirurgów plastycznych z użyciem skalpela. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu produktów. Jak można podzielić nici liftingujące? Kiedy warto zdecydować się na ich użycie?
Jakie zalety ma zastosowanie nici liftingujących?
Rozwój kosmetologii estetycznej i medycyny pozwala na wybór spośród wielu metod umożliwiających spowolnienie procesów starzenia skóry oraz przywrócenie jej elastyczności i blasku. Wśród dostępnych sposobów na zachowanie młodego wyglądu niesłabnącą popularnością cieszą się nici liftingujące. Po dopasowaniu odpowiedniego ich rodzaju do potrzeb pacjenta są wprowadzane w skórę przez specjalistę przy użyciu igły. Robi się to w taki sposób, aby umożliwiły uzyskanie oczekiwanych efektów.
Dlaczego tego rodzaju zabiegi mają tylu zwolenników? Przede wszystkim:
- stanowią mało inwazyjną, a przy tym tańszą alternatywę dla zabiegów medycy estetycznej przeprowadzanych z użyciem skalpela;
- są w pełni bezpieczne pod warunkiem, że ich wykonaniem zajmują się specjaliści;
- nie wymagają czasochłonnego przygotowywania się pacjenta do zabiegu;
- mogą być wykonywane nie tylko w celu uzyskania oczekiwanego wyglądu skóry na twarzy, lecz także na innych częściach ciała w tym: brzuchu, udach, pośladkach czy ramionach;
- pozwalają na niemal natychmiastowe osiągnięcie pierwszych efektów, które pogłębiają się w kolejnych miesiącach;
- są niemal bezbolesne, ponieważ w ich trakcie stosowane jest znieczulenie;
- zapewniają długotrwałe efekty, które mogą utrzymywać się nawet do 2 lat;
- mogą zostać powtórzone.
Kiedy warto zdecydować się na użycie nici liftingujących?
Wprowadzone pod skórę nici liftingujące stają się dla niej rusztowaniem. Dzięki temu za sprawą zabiegu można poprawić owal twarzy. Oprócz tego opisywane produkty pobudzają skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, a także elastyny. To z kolei prowadzi do poprawienia jej elastyczności oraz sprężystości. Na zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących powinny się zdecydować osoby, którym zależy na:
- uzyskaniu jędrnej skóry zarówno na twarzy, jak i innych częściach ciała,
- poprawie owalu twarzy,
- usunięciu podwójnego podbródka,
- poprawie wyglądu nosa,
- uniesieniu brwi,
- usunięciu tzw. kurzych łapek,
- pozbyciu się worków pod oczami,
- usunięciu tzw. zmarszczki palacza,
- pozbyciu się blizn i przebarwień,
- zmniejszeniu widoczności rozstępów,
- uzyskaniu kształtnych piersi.
Podsumowując, za sprawą odpowiednio dobranych nici liftingujących i prawidłowo przeprowadzanego zabiegu można uzyskać spektakularne efekty, które nie wymagają użycia skalpela ani długiej rekonwalescencji. Jeśli więc ktoś boryka się z asymetrią twarzy, chce w krótkim czasie usunąć nieestetyczne przebarwienia czy zmarszczki lub poprawić napięcie skóry, powinien postawić na nici liftingujące.
Rodzaje nici liftingujących, które można wyróżnić
Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje nici liftingujących. Od czego zależy, który z nich sprawdzi się u danego pacjenta najlepiej? Przede wszystkim od oczekiwanych efektów. Poza tym przy doborze odpowiedniego produktu ważna jest ocena skóry dokonana przez specjalistę. Poszczególne rodzaje nici liftingujących są wykonane z odmiennych materiałów, a także mają nieco inne właściwości, długość oraz strukturę.
Nowoczesne produkty są doceniane ze względu na to, że rozpuszczają się pod skórą po kilku lub kilkunastu miesiącach, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że będą się przemieszczać, wpływając negatywnie na owal twarzy. Najczęściej wykorzystywane rodzaje nici liftingujących wymieniamy poniżej.
Nici liftingujące APTOS
Nici liftingujące APTOS są jednymi z pierwszych tego rodzaju produktów. Na rynek wprowadzono je w 1998 roku. Od tego czasu przeszły jednak nieco zmian. Na początku były one gładkie, jednak to wymagało od specjalistów nacinania skóry pacjentów. Obecnie mają one malutkie haczyki, które uniemożliwiają przemieszczanie się nici w niewłaściwym kierunku. To z kolei pozwala na osiąganie zamierzonych efektów bez ryzyka, że zmienią one swoje położenie.
Pierwsze nici liftingujące, tak jak zostało wspomniane, nie były również rozpuszczalne. Obecnie produkty określane mianem APTOS same rozkładają się pod skórą w czasie 12 miesięcy. W swoim składzie zawierają kwas polimlekowy, który umożliwia spowolnienie procesów starzenia. Najczęściej wykorzystuje się je na udach, brzuchu, piersiach i ramionach, a także do korekty łuków brwiowych, policzków oraz żuchwy.
Nici liftingujące PDO
Kolejny rodzaj opisywanych produktów to nici liftingujące PDO, tworzone z polidioksanonu. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny również dla alergików. Te produkty rozpuszczają się już po 8 miesiącach. Warto podkreślić, że do tej kategorii zaliczanych jest wiele produktów o odmiennej budowie oraz działaniu. Są to m.in. nici MONO doskonale zdające egzamin w przypadku osób chcących pozbyć się drobnych zmarszczek czy poprawić strukturę skóry. Z kolei dla pacjentów, którym zależy na usunięciu większych zmian skórnych, polecane są produkty First Lift będące splotem kilku włókien.
Obecnie nici liftingujące PDO to jedne z najchętniej wybieranych produktów. Przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo. Najczęściej wykorzystuje się je do zabiegów na twarz, jednak można ich bezpiecznie użyć podczas działań mających na celu poprawę wyglądu innych części ciała.
Nici liftingujące z haczykami — BARB
Na rynku można też spotkać nici liftingujące z haczykami otwierającymi się już po wprowadzeniu ich pod skórę określane również jako nici BARB. Są one najnowszymi z dostępnych wariantów. Podobnie jak wcześniej opisane produkty, także powstają z polidioksanonu. Ich struktura pozwala jednak na uzyskanie jeszcze wyraźniejszych efektów. Sprawdzą się doskonale do poprawy owalu twarzy oraz będą świetnym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy na podniesieniu opadających tkanek.
Artykuł sponsorowany