magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

makijaż
Uroda

Jaki makijaż dobrać do mojego typu urody?

Rozróżnienie typów urody pozwala na idealne dobranie kolorystyki do naszej osoby. To świetny sposób na wydobycie tego, co w nas najpiękniejsze! Każdy typ urody ma inne kolory, które go podkreślają. Tyczy się to zarówno ubrań, jak i makijażu. Jeśli więc chcesz wykonać naprawdę zjawiskowy make-up, ale nie wiesz, jakie kolory wybrać, to poznaj swój typ urody! Dzięki temu stworzysz najlepszą możliwą stylizację. Jakie są więc typy urody?

Jakie jest Twój typ urody? Rodzaje

Typy urody zostały nazwane porami roku. Nie jest to przypadkowe! Każda pora roku wyróżnia się innymi kolorami, które się nam z nią kojarzą. Takie też są poszczególne typy cery. Pani wiosna np. to jasna karnacja, skłonna do rumienienia się, jasne bądź ciemniejsze włosy, a także przytłumione kolory tęczówki. Pani lato wyróżnia się bardzo jasną, delikatną karnacją. Do tego ma słomiane, blond włosy lub też jest szatynką albo ciemną brunetką. Oczy są niebieskie, szare lub szaro niebieskie i nie wybijają się mocno na tle białka. Kolejna jest Pani jesień. Najczęściej są to rudowłose kobiety lub z innym kolorem, ale wciąż przebijającymi się tonami czerwieni lub złota. Karnacja jest jasna, ziemista, skłonna do poparzeń słonecznych oraz z piegami. Oczy są najczęściej zielone. Z kolei Pani zima to porcelanowa, jasna skóra w kontraście z ciemnymi, czarnymi włosami. Do tego wybijające się na tle białek tęczówki oka.

Jakie kolory pasują do danego typu urody?

Jeśli chodzi o wiosnę, to najlepiej pasują jej kolory białe, kremowe i pastelowe. Świetnie wygląda we wszelkich odcieniach złotego, żółtego czy morelowego. Ciepłe i jasne odcienie innych kolorów także będą wskazane. Kolejne jest lato. Tutaj najlepiej stawiać na mleczne, chłodne kolory, np. kawa z mlekiem czy pudrowy różowy. Będą pasować tu także szare, stalowe odcienie, a także zgaszone mocniejsze. Jesień powinna stawiać na ciepłe kolory takie jak ceglasty, turkus lub różne odcienie zieleni. Pasuje jej również biel i ecru. Na sam koniec mamy zimę. Jej pasują z kolei zimne kolory oraz mocne, wyraziste. Mowa tu o krwistej czerwieni, butelkowej zieleni czy ciemnym brązie.

Najpiękniejszy makijaż w odpowiadającej kolorystyce

Znając już odpowiednie kolory możesz stworzyć idealny makijaż, który podkreśli Twoją urodę. To jest właśnie w tym wszystkim najważniejsze. Teraz możesz kupić odpowiednie kosmetyki do makijażu i próbować różnych połączeń kolorystycznych. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych propozycji, co warto wybrać: http://iamashewolf.pl.