magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Moda Uroda

Jak wygląda życie z grzywką?

Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy zapragniemy coś zmienić w swoim wyglądzie, lecz po wyjściu od fryzjera od razu żałujemy decyzji, którą podjęliśmy. W zależności od tego na co się zdecydujemy, czy to zmiana koloru, czy to ostre cięcie, bądź grzywka (na której się dzisiaj skupimy), na pewno nie powinniśmy panikować, lecz ochłonąć i podejść do sytuacji spokojnie lub na luzie.

Jak zapuścić włosy, aby pozbyć się grzywki?

W głowie powinno się pojawić podstawowe pytanie: Jak pozbyć się grzywki? Przede wszystkim trzeba znaleźć sposoby, aby do momentu, kiedy grzywka nam urosła nosić ją komfortowo i za razem modnie. Jednym z popularnych sposobów, który sprawdzi się, jeżeli nosisz przedziałek na środku głowy i posiadasz prostownicę. Bierze się pasmo włosów łącznie z grzywką i dokładnie prostuje się grzywkę z resztą włosów. Dzięki temu grzywki się maskuje i nie wchodzi do oczu. Drugim sposobem jest kok na czubku głowy. Zbiera się część włosów z góry głowy (razem z grzywką), na końcu nie przeciągać do końca włosów przez gumkę, tylko zostawiamy miejsce na pętelkę, wyciąga się grzywkę i mini kok gotowy. Trzeci sposób jest jednym z najprostszych, gdyż robimy kucyka z samej grzywki i wiążemy gumką nad czołem. Dość oryginalnie wygląda z apaszką lub opaską, które może i nie trzymają grzywki, ale dzięki kucykowi mamy pewność, że grzywka jest na odpowiednim miejscu. Czwarty sposób z kolei jest bardziej wymagający, ale efektywny i robi furorę. Wybiera się jedno pasmo włosów od przedziałka do ucha, wybiera się cienkie pasmo od przedziałka i pleciemy francuza, a na końcu związuje gumką i koniecznie wsuwką za uchem. Wskazówka: im mniejsze dobiera się pasemka do warkocza, tym ładniej będzie wyglądał. Piąty pomysł jest dla bardziej zaawansowanych i cierpliwych. Robi się przedziałek na boku zgarniając przy tym całą grzywkę na jedną stronę. Z kolei wybiera się trzy cienkie pasemka u nasady grzywki i zaczynamy pleść warkocz holenderski. Wskazówka: dobieramy warkocz tylko z jednej strony – od góry. W ten sposób pleciemy całą grzywkę, wiążemy gumeczką lub spinką i gotowe.

Komu przede wszystkim pasuje grzywka?

O owalnej twarzy idealnie pasują fale, dlatego grzywka też powinna być lekko pofalowana, dzięki czemu będzie wydawać się lekka i delikatna. Do kwadratowej twarzy grzywka powinna być asymetryczna i lekko postrzępiona, a lekko podkręcona i swobodnie opadająca na twarz, dzięki czemu doda jej subtelności. Najbardziej z grzywką lubią się trójkątne twarze! W tym przypadku grzywka na bok będzie idealna, może być średnio ciężka oraz do okolic brwi ścięta na prosto bądź półokrągło. Twarz pociągła ma dość specyficzny kształt: wysokie czoło i długą szczupłą brodę. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się długa grzywka maskująca czoło i gęsta o prostej linii.

Czy grzywki gryzą się z okularami? Absolutnie nie! Mogą nawet ze sobą idealnie współgrać, lecz dobrym pomysłem będzie grzywka krótka na bok, bądź na skos. Za czym grzywki nie przepadają? Niestety za cienkimi włosami, oraz kędzierzawymi które są podatne na wilgoć. Aby grzywka nie była rano pogięta we wszystkie strony to najlepszą metodą na ujarzmienie jej jest po prostu umycie jej i lekkie podsuszenie.