magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia
Moda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia?

Każdy, kto choć raz cierpiał z powodu niewygodnych butów, na pewno długo się zastanowi, przymierzając w sklepie kolejną parę. Warto na to poświęcić trochę czasu i dobrze przemyśleć swój wybór. Na co więc zwracać szczególną uwagę podczas zakupów?

Dobierz odpowiedni rozmiar

Wygodny but, to na pewno taki, który idealnie pasuje do rozmiaru stopy. Nie znaczy to jednak, że ma ściśle do niej przylegać, gdyż pomiędzy palcami a jego czubkiem, powinno być ok. 5 mm luzu, co umożliwi dobre krążenie i zapobiegnie poceniu. Przymierzając buty, zwróć także uwagę na ich szerokość, bo zbyt ciasne mogą doprowadzić do obrzęków, a za szerokie będą spadać i utrudniać chodzenie.

Sprawdź, z czego zrobiono wybrane buty

Użyty do produkcji butów surowiec, ma ogromne znaczenie dla komfortu ich użytkowania. To właśnie dlatego największym powodzeniem od zawsze cieszą się te, stworzone z naturalnej skóry, która nie tylko świetnie wygląda, ale również wspaniale dopasowuje się do stopy, zapewnia prawidłową wentylację oraz daje nieograniczone możliwości w zakresie wzornictwa. Przykładem takiego komfortowego, a zarazem modnego obuwia są skórzane buty Lanqier w dobrej cenie idącej w parze z doskonałą jakością. Dobrym wyborem będą również buty wykonane z przepuszczających powietrze materiałów tekstylnych lub – w przypadku obuwia turystycznego – z wodoszczelnej, lecz oddychającej membrany.

Zwróć uwagę na kształt i wkładkę

Wybór obuwia jest obecnie tak duży, że nawet ci, którzy mają kłopoty ze stopami, mogą kupić wygodne i odpowiednio dopasowane buty. Osoby, którym doskwierają wrastające paznokcie czy halluksy powinny zwracać szczególną uwagę na to, aby przód butów był stosunkowo szeroki i nie powodował ucisku. Ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania ma również odpowiednio wyprofilowana i amortyzująca wkładka oraz elastyczna stabilna podeszwa. Dzięki tym cechom nawet wielogodzinne chodzenie czy stanie nie będzie przyczyną zmęczenia i bólu nóg.

Nie spiesz się

Chcesz kupić dobre i wygodne buty? Jeśli zależy ci nie tylko na wyglądzie, ale również na jakości i komforcie użytkowania, zaplanuj sobie czas na zakupy, tak aby nie robić tego w pośpiechu. Przymierzaj wiele par, spaceruj po sklepie i porównaj różne modele. Nie zakładaj tylko jednego buta, bo stopy różnią się budową i rozmiarem, przez co nie każda para będzie leżała na nich idealnie. Zastanów się, jak często będziesz używał wybranych butów oraz czy łatwo się je konserwuje. Im więcej rzeczy sprawdzisz przed zakupem, tym pewniejsze jest, że będziesz zadowolony z wyboru.

Kieruj się instynktem

Nie zawsze to, co jest szeroko reklamowane, rzeczywiście jest najlepsze. Dotyczy to również butów, dlatego kupując je, weź pod uwagę głównie swoje poczucie komfortu. Duży wybór obuwia w sklepach na pewno umożliwi ci kupno takiej pary, która nie tylko będzie modna, ale również wygodna. Pamiętaj, że w butach spędzasz dużą część każdego dnia i to one właśnie w dużej mierze odpowiadają za twoją kondycję oraz samopoczucie.