magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Moda

Romantyczna sukienka

W ubiorze bardzo często obserwujemy inspiracje różnymi stylami. Przykładem może być styl romantyczny, który śmiało można byłoby wpasować do tła obrazów, filmów lub piosenek o tematyce miłosnej. Obecne trendy ponownie wracają do korzeni i nakłaniają kobiety do ponownego wzięcia pod uwagę zakładania sukienek. Kwieciste motywy w bardzo widoczny sposób pokazują, że styl romantyczny pasuje niemal każdej kobiecie i powinien być ponownie wykorzystywany w modzie. Dlaczego ponownie? Otóż doskonale wiemy, że panie od lat interesowały tym motywem.

Z czym kojarzy się romantyzm?

Osoby związane z historią mody kojarzą romantyzm z erą dzieci kwiatów oraz wczesnymi latami osiemdziesiątymi, które były kolorowe i mocno ukwiecone. Ówcześni gwiazdorzy wykreowali całkiem nową estetykę w modzie, która miała przypominać o naszym pochodzeniu oraz naturze. Oczywiście poza pięknymi i zwiewnymi strojami królowały także jaskrawe kolorowe makijaże, które z pewnością dzisiaj nie byłyby możliwe do skopiowania w codziennych stylizacjach. W końcu aktualnie jest moda na delikatny makijaż, który nie będzie krzykliwy. Dawniej wykorzystywano także liczne dżety, świecące cekiny i kolorowy brokat. Wszystko to łączono z jedwabiami, żorżetą, szyfonem… Elementy romantycznej stylizacji z tego okresu były inspirowane także dziełami sztuki, które ponownie święciły tryumfy wśród społeczeństwa. Przykładem mogła być ekranizacja Wichrowych Wzgórz.

Jak wygląda romantyzm obecnie?

Dzisiaj romantyzm jest nieco mniej widoczny, jednak bardziej delikatny i pozwalający na podkreślenie uroku bez konieczności używania krzykliwych dodatków oraz mocnego makijażu. Panie mogą postawić na zwiewne letnie sukienki, które są niezwykle wygodne w noszeniu. Praktycznie nic nie ważą, a skóra może przez nie oddychać. Dodatkowym plusem takiego wyboru jest ich uniwersalność, ponieważ ten element garderoby pozwala na zakładanie go z każdej okazji. Dobrze dobrana sukienka będzie pasować zarówno na rodzinną uroczystość, jak i do pracy. Należy jednak pamiętać o tym, by nie przesadzać z prześwitami. Jeżeli są to nie oznacza, że musimy rezygnować z danego ubioru. Wystarczy dobrać halkę lub top na ramiączkach, by nie afiszować się publicznie bielizną. Wiele osób na pewno uzna to za bardziej gustowne niż konieczność oglądania stanika. Oczywiście na wieczorne wyjścia można zrobić wyjątek. Wiele pań lubi podkreślać swoją bieliznę i w nocnym klubie na pewno nie będą wyglądać niestosownie.

Można zaszaleć i założyć sukienkę w nieco innym wariancie stylizacyjnym. Zostawmy jednak ten temat i powróćmy do uniwersalności sukienek, które w tym roku znajdziemy na licznych wieszakach w sklepach odzieżowych. Tak naprawdę to od nas zależy gdzie będziemy je zakładać, ponieważ dobrze dobrane pasują na każdą okazję. Nie trzeba specjalnie się wysilać, by znaleźć coś co będzie nam pasować i dodatkowo pozwoli świetnie wyglądać. Oczywiście na początku ceny sukienek mogą być dość wysokie, ponieważ będą w trendach. Na całe szczęście wraz z upływem czasu będą one tańsze i osiągalne cenowo niemal dla każdej z pań.