magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

kolorowe skarpetki
Moda

Jakie kolorowe skarpetki wybrać?

Kupując kolorowe skarpety, oczekujemy, że kolor nigdy nie wyblaknie, fason skarpet się nie zmieni, ściągacz nie będzie opadał, a na pięcie nie pojawią się nieestetyczne przetarcia, czy zmechacenia. Chcemy, by zakupiony produkt był dobrej jakości.

Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, by jak najlepiej dopasować skarpety do własnych potrzeb.

Miła w dotyku dzianina

Wbrew powszechnej opinii do produkcji skarpet nie powinno używać się 100 % bawełny. Naturalne włókna są wprawdzie wytrzymałe i miękkie w dotyku, jednak zwłaszcza skarpetki długie wykonane z czystej bawełny nie zachowałyby na długo swojego kształtu. Pod wpływem prania bawełniane skarpety mają tendencję do zmiany swojej formy. Dlatego profesjonalne szwalnie wykorzystują dzianinę o mieszanym składzie. Najczęściej z dodatkiem syntetyków – poliamidu i elastanu. To dzięki nim kolorowe skarpetki nie blakną, a skarpety długo pozostają trwałe i rozciągliwe. Innymi dzianinami naturalnymi, które wykorzystują najbardziej luksusowe marki zamiast bawełny, są np. kaszmir lub wełna.

Skarpetki długie, które świetnie się układają

Dobrej jakości skarpetki mają ściągacz, który nawet po kilku praniach zachowa swoją elastyczność, a tym samym utrzyma skarpetkę na miejscu. Należy zwrócić na to uwagę, zwłaszcza kiedy kupujemy skarpetki dziecięce. Zbyt luźny ściągacz sprawi, że skarpetka zsunie się dziecku z nogi. Z kolei za ciasny zatrzyma krążenie i spowoduje nieprzyjemny ucisk, a nawet ból.

Ważne jest także odpowiednie dopasowanie rozmiaru skarpetek. Zwykle producenci oferują pewien zakres rozmiarów. Rozmiar skarpetek odpowiada naszemu rozmiarowi obuwia. Trzymamy się zasady, by lepiej kupić odrobinę za małe skarpetki niż za duże. Mniejszy rozmiar można naciągnąć, a większe skarpety długie mogą podczas chodzenia się pomarszczyć, co wywoła dyskomfort.

Kolorowe skarpetki do zadań specjalnych

Kolorowe skarpety dla dzieci powinny być bardzo trwałe. Mimo że maluchy szybko wyrastają, ich ponadprzeciętna aktywność wymaga od skarpet specjalnych właściwości. Dzieci są często w ruchu, dlatego w ich przypadku sprawdzą się takie udogodnienia jak wzmocniona pięta, czy antypoślizgowa powłoka. Jeśli dodatkowo chcemy jak najdłużej zachować oryginalny kolor skarpet, wybieramy skarpetki dziecięce od dobrych producentów. Sprane, wypłowiałe skarpety nie prezentują się zbyt profesjonalnie również w przypadku dorosłych osób, które wprowadzają je do stylizacji biurowej. Kolorowe skarpetki powinny jak najdłużej zachować żywe i intensywne odcienie. Jedynie w takiej formie świetnie podkreślą i urozmaicą klasyczny biznesowy look.

Przemyślane zakupy

Nie polecamy zakupu skarpet na bazarku, czy w tanim markecie. Najczęściej są to pozajakościowe wyroby, pochodzące z Azji. Ich niska cena dobitnie świadczy o słabej jakości. Pod adresem zooksy.eu znajduje się sklep polskiego producenta skarpet. Bogata oferta firmy zawiera kolorowe skarpety dla dzieci i dorosłych. Produkty zwracają uwagę nie tylko oryginalnym wzornictwem, ale także wysoką jakością. Wykonane z certyfikowanej przędzy skarpetki tej krajowej marki, spełniają wysokie wymagania klientów.