magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Naturalne przekąski dla zwierząt
Lifestyle

Naturalne przekąski dla zwierząt – dlaczego warto je podawać?

Żywienie psa ma wpływ na jego zdrowie, wygląd oraz samopoczucie. Pies to drapieżnik, dlatego powinien w swojej diecie mieć biało pochodzenia zwierzęcego. Wysokiej jakości karma pozwala zachować zdrowie, wpływa na stan sierści oraz skóry, ale również sprawia, że zwierzę jest radosne i chętne do zabawy oraz do nauki. Zwierzak powinien mieć stałą ilość pełnowartościowych posiłków, które pokryją zapotrzebowanie dzienne na kalorie oraz na składniki odżywcze. W międzyczasie zaleca się podawać pupilowi przekąski — np. żwacze wołowe dla psów.

Naturalne gryzaki dla psa

Przekąski, które dostaje pies, pomagają mu dbać o zęby, są świetną formą rozrywki dla zwierzaka oraz dostarczają potrzebnych składników pokarmowych — głównie białka, węglowodanów oraz witamin i soli mineralnych. Odpowiednio skomponowana dieta sprawia, że zwierzę jest pełne energii, skore do zabaw oraz ma piękną i lśniącą sierść. O zdrowe zęby również warto dbać — żwacze wołowe dla psów to doskonała przekąska, która pomaga psu wyczyścić kamień nazębny. Dobrej jakości produkt stanowi 100% wołowiny, która została starannie wysuszona. Taki posiłek jest bogaty w prebiotyki, które zapewniają zwierzakowi w prawidłowe procesy trawienia.

Dlaczego psy uwielbiają naturalne przekąski?

Podawanie psu między posiłkami przekąsek to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie diety zwierzaka oraz zbudowanie z nim więzi. Żwacz wołowy dla psów może być formą nagrody podczas szkoleń lub po spacerze. Naturalny przysmak bardzo intensywnie pachnie, dlatego przysmak jest nader atrakcyjny dla psa. Najwyższej jakości przekąski są wytwarzane w doskonałych warunkach — żwacze wołowe suszone są ciepłym powietrzem, przez co stają się całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia, nie zawierają żadnych drobnoustrojów ani środków konserwujących.

Jak często podawać psu żwacze do żucia?

Żwacze wołowe dla psów w formie niewielkich przekąsek można podawać psom w formie nagrody lub w razie potrzeby wyczyszczenia zębów. Suszona wołowina jest dość twarda, dlatego pies musi ją pogryźć. Dzięki temu zwierze świetnie się bawi, a w trakcie zabawy usuwany jest kamień nazębny. Wołowina podawana w tej formie pomaga również wyciszyć psa, dlatego można podać mu przekąskę po stresującej wizycie w gabinecie lekarskim, w trakcie sylwestra lub po wielogodzinnym, emocjonującym spacerze. Skład dobrej jakości żwaczy wołowych dla psa jest całkowicie naturalny, dlatego zwierzak otrzymuje jedynie to, czego potrzebuje. Właściciel nie musi obawiać się o zdrowie psiaka, ponieważ w produkcie nie ma konserwantów, soli, ani wzmacniaczy smaku.