magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Dieta Lifestyle

Koktajle odchudzające – czy działają?

Suplementy diety zdecydowanie są teraz w modzie. Do sporadycznego korzystania z nich przyznaje się już co czwarta osoba na diecie – wszyscy wierzą bowiem, że z pomocą specjalnie spreparowanych proszków uda im się szybciej gubić zbędne kilogramy. A ile jest w tym prawdy? Niestety niewiele. Koktajle odchudzające same w sobie nic nie dają, mimo iż w ich składach nierzadko występują takie mieszanki składników, które rzeczywiście mogłyby dać pewien efekt. O co więc w tym wszystkim chodzi? Czy po takie koktajle warto sięgnąć, czy jednak będzie to zbędny wydatek, który doprowadzi jedynie do uszczuplenia budżetu?

Czy same koktajle wystarczą?

Na pewno nie warto uzależniać efektów diety od działania koktajlów. Nie są one żadnym magicznym specyfikiem. Nie dadzą wielkich efektów, jeżeli osoba, która zacznie z nich korzystać, jednocześnie nie zmieni swojego dotychczasowego trybu żywienia i wciąż będzie przekraczać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Codzienna dieta jest najważniejsza. Ludzie lubią chodzić na łatwiznę i szukają prostych i wygodnych sposobów na pozbycie się zbędnej wagi, ale one niestety nie istnieją. Aby coś rzeczywiście osiągnąć, trzeba się najpierw o to postarać i o to zawalczyć. Koktajle nie są nawet sprawdzonymi środkami. Producenci w każdej chwili mogą wprowadzić je na rynek. Nikt ich nie sprawdza i nikt ich nie testuje. Oczywiście takie kontrole powinny być przeprowadzane, ale jako że zajmują one mnóstwo czasu, a nie są tak zupełnie obowiązkowe, traktuje się je po macoszemu i często się z nich rezygnuje. Na rynek trafia więc coś o niewiadomym działaniu. A czy korzystanie z takich produktów jest bezpieczne dla zdrowia?

Czy koktajle są bezpieczne?

Mimo wszystko koktajle odchudzające zazwyczaj mają na tyle neutralny smak, że nikomu nie powinny specjalnie zaszkodzić. Wystarczy z nimi nie przesadzać. Każda rzecz spożywana w nadmiernych ilościach może okazać się zabójcza dla zdrowia i całego organizmu, dlatego najlepiej we wszystkim zachować umiar i sięgać po takie specyfiki wyłącznie od czasu do czasu. W niektórych sytuacjach koktajle mogą okazać się bowiem pomocne. Nikt nie twierdzi, że totalnie nie warto z nich korzystać. Co prawda są drogie, dlatego osoby, które nie mają zbyt wielu pieniędzy, raczej nie powinny po nie sięgać, ale jeśli ktoś chce się w coś takiego zabawić, nikt mu tego nie zabroni. Koktajle zastępują zwykłe jedzenie. Są więc wygodnym rozwiązaniem w momencie, gdy nie ma się czasu na samodzielne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Zazwyczaj w ich składach występuje też wiele takich związków, które w jakimś tam stopniu mogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej bądź obniżyć nadmierny apetyt.

Zanim jednak ktokolwiek sięgnie po chociażby najprostszy koktajl odchudzający, powinien pomyśleć o swoim codziennym sposobie żywienia i tak go zmodyfikować, aby umożliwiał on spalanie tkanki tłuszczowej i gubienie zbędnych kilogramów. Dieta jest najważniejsza. To ona decyduje o efektywności odchudzania. Dobrze zbilansowanych posiłków nie zastąpią nawet najdroższe i najlepiej wypromowane koktajle.