magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Uroda

Wybielanie zębów – metody i stosowane urządzenia

Zabiegi pielęgnacyjne stosowane na zębach i jamie ustnej dostarczają pacjentom wiele korzyści. Można wyróżnić tu efekty wizualne, jak również zdrowotne czy profilaktyczne. Jednym z popularnych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Na czym ono polega? W jaki sposób wykonywany jest zabieg? Jakie narzędzia pozwalają uzyskać zadowalające efekty?

Jak wygląda wybielanie zębów?


Wybielanie zębów to proces, który oparty jest na kilku poszczególnych etapach. Podczas wizyty u dentysty, każda z tych faz powinna być wykonana rzetelnie i w sposób szczegółowy. Pierwszym zadaniem lekarza jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego podczas, którego każdy pacjent powinien szczerze odpowiedzieć na zadane pytania stomatologa. Ujawnić choroby przewlekłe, zaburzenia, które mogą przyczynić się do wystąpienia skutków ubocznych lub uniemożliwić przeprowadzenie działań.


Kolejnym etapem jest higienizacja uzębienia i jamy ustnej. Podczas tej części całego procesu należy wykonać piaskowanie oraz skaling płytki nazębnej. Dzięki tym działaniom możliwe jest usunięcie niezbędnego kamienia i osadu z zębów, jak również oczyszczenie szyjek zębowych. Działania te zapobiegają również obniżaniu się dziąseł i odkrywaniu korzenia struktury zęba. Proces higienizacji umożliwia również uzyskanie jednolitej barwy kości i rozjaśnienie płytki. Trzeci, właściwy krok to wybielanie zębów. Przed wykonaniem zabiegu należy dobrać odpowiednią metodę, jak również przygotować właściwe urządzenie do wybielania zębów.

Jakie są techniki wybielania zębów?


Wśród najbardziej popularnych technik stosowanych w gabinecie dentystycznym należy wyróżnić:
– Metodę Beyond – dzięki niej możliwe jest uzyskani efektu nawet od 8 razy jaśniejszych i bielszych zębów. Do tego zabiegu używany jest specjalny żel wybielający, który następnie należy naświetlać za pomocą zimnego światła. Urządzenie do wybielania zębów Beyond pozwala na usunięcie trwałych i widocznych przebarwień zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zębiny.
– Metoda Prevdent – nakładanie aktywnej pianki na płytkę nazębną, działanie wspomagając naświetlaniem przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Jest to technika bezpieczna, naturalna i dostarczająca wielu związków mineralnych strukturze zęba. Nakładany środek zawiera elementy będące naturalnym składnikiem zęba.
– Metoda nakładowa – stworzenie specjalnych nakładek zębowych, które kolejno należy używać na co dzień, w domu. Elementy te uzupełnia się specjalnym żelem wybielającym, który po pewnym czasie daje skuteczne i widoczne efekty białej płytki nazębnej.


Wybielanie zębów to działania, które mogą być wykonywane zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i w zaciszu własnego domu. Wszystkie stosowane urządzenia do wybielania zębów są bezpieczne a działania nieinwazyjne. Należy jednak pamiętać, iż istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania usługi wybielania. Są nimi przede wszystkim:
– próchnica nazębna,
– parodontoza,
– nadwrażliwość zębów,
– widoczne ubytki,
– stan ciąży i okres podczas karmieni piersią,
– alergie na środki zawarte w preparatach i środkach wybielających,
– wiele innych.