magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Dieta Lifestyle

Najmocniejszy spalacz tłuszczu

Czy suplementy są ci niezbędnie potrzebne, jeżeli zamierzasz pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej? Czy musisz wydawać kilkaset złotych miesięcznie na te wszystkie reklamowane w telewizji proszki i tabletki, jeżeli mimo diety dalej zmagasz się z opornym tłuszczykiem na udach bądź brzuchu i za nic w świecie nie potrafisz się go pozbyć? Dieta i ćwiczenia są oczywiście najważniejsze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś wspomógł się dodatkowymi preparatami. Nie ma czegoś takiego jak najmocniejszy spalacz tłuszczu, ale niektóre suplementy mają potwierdzone działanie i to właśnie nimi warto uzupełnić codzienną dietę.

Jak działa kreatyna?

Pierwszym z takich suplementów jest kreatyna. Na pewno wiele razy już o niej słyszałeś, a być może nawet masz z nią już jakieś doświadczenie. Osoby trenujące na siłowni prędzej czy później zawsze po nią sięgają. Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów diety, a zarazem najlepiej przebadanych środków. Nie porównuj jej do dopingów. To suplement całkowicie bezpieczny i w stu procentach legalny – dziwne, gdyby tak nie było, skoro występuje on także w naturalnej żywności. A co możesz zyskać na przyjmowaniu kreatyny? Otóż jej działanie jest ściśle związane z poprawianiem wydolności. Przenosi ona wodę do komórek mięśniowych, które dzięki temu mogą dłużej i intensywniej pracować. Kreatyna świetnie wpływa też na mózg i układ nerwowy, dodając i energii, a także przyspieszając twoją regenerację. Jeżeli tylko chcesz, możesz przyjmować ją codziennie i to przez całe życie. Dawka w wysokości pięciu gramów na dobę powinna być optymalna, ale jeśli zależy ci na dokładnym wyliczeniu idealnej ilości, skorzystaj z internetowych kalkulatorów.

Jak działa kofeina?

Tuż obok kreatyny można by było umieścić… kofeinę. Być może wyda ci się to dziwne, bo najprawdopodobniej nigdy nie dostrzegłeś w niej wyjątkowych właściwości, ale to właśnie codzienne picie kawy zdecydowanie usprawni i uefektywni twój proces odchudzania. Kofeina jest cudownym związkiem. Fantastycznie pobudza organizm, co zresztą na pewno mogłeś już zauważyć, dlatego wypita godzinę lub pół godziny przed treningiem pozwala ci ćwiczyć ciężej i dłużej. Koniecznie pilnuj jednak czasu jej przyjęcia. Jeżeli nie chcesz obciążać układu pokarmowego czarną lub zabieloną kawą, zainwestuj w kofeinę w tabletkach i przyjmuj jedną 200-gramową kapsułkę na pół godziny przed planowanym wysiłkiem. Kofeina na pewno ci nie zaszkodzi. A nie dość, że przez wielu jest uznawana za najmocniejszy spalacz tłuszczu, to jeszcze do tego fantastycznie oddziałuje na zdrowie. Udowodniono, że pita regularnie zmniejsza ryzyko złamać czy chorób neurodegradacyjnych. Jeżeli będziesz codziennie pić przynajmniej dwie kawy, możesz uchronić się przez m.in. chorobą Alzheimera oraz chorobą Parkinsona.

Te dwa omówione wyżej suplementy diety to wszystko, czego potrzebujesz, aby świetnie uzupełnić swój codzienny jadłospis. Zrób więc zakupy w sklepie z odżywkami i zaopatrz się w paczkę kreatyny oraz tabletki z kofeiną. Już po miesiącu takiej suplementacji powinieneś poczuć różnicę.