magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

medycyna estetyczna
Lifestyle

Zabiegi medycyny estetycznej – dla kogo będą najlepsze?

Nie tylko na zmarszczki czy cellulit – zabiegi medycyny estetycznej są dzisiaj wybierane również w innych przypadkach. Kiedy warto z nich skorzystać?

Medycyna estetyczna łączy w sobie zalety, jakie ma chirurgia plastyczna i kosmetologia. Jej zabiegi nie są inwazyjne, ale jednocześnie dają bardzo dobre rezultaty. W obszarze jak medycyna estetyczna Kraków jest dzisiaj miejscem działalności wielu renomowanych klinik. W jakich przypadkach warto pomyśleć o wizycie w takiej placówce?

Medycyna estetyczna – zmarszczki

Najczęściej gabinety medycyny estetycznej odwiedzane są w celu redukcji zmarszczek. Nowoczesne zabiegi tego typu mogą pozbyć się zarówno zmarszczek mimicznych, jak i zmarszczek starczych, którym towarzyszą inne oznaki starzenia się skóry.

Lekarz medycyny estetycznej może zaoferować na zmarszczki szeroką gamę różnych zabiegów, do których zaliczane są między innymi:

  • Botoks – polecany na zmarszczki pochodzenia mimicznego, na przykład na czole czy wokół oczu,
  • Kwas hialuronowy – wypełniacz zapewniający bardzo dobre efekty w przypadku zmarszczek pochodzenia starczego,
  • Osocze bogatopłytkowe – rewitalizuje skórę, nadając jej młodszy wygląd i redukuje drobne zmarszczki,
  • Peelingi medyczne – odmładzają skórę, również zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek,
  • Laserowe usuwanie zmarszczek – zabieg powodujący odnowę skóry, który nadaje jej młodszy wygląd.

Z nowoczesnych metod usuwania zmarszczek można skorzystać również w krakowskim centrum medycznym https://www.derma-med.pl.

Medycyna estetyczna – blizny na skórze

Blizny, które pojawiają się po zabiegach, urazach, ale też jako pozostałość po trądziku, mogą szpecić skórę. W gabinetach medycyny estetycznej używane są zabiegi, dzięki którym można zredukować ich widoczność.

Najczęściej usuwanie blizn w medycynie estetycznej prowadzone jest z wykorzystaniem laserów lub peelingów medycznych na bazie kwasów.

Medycyna estetyczna – opadający owal twarzy

Zmiana owalu twarzy jest jednym z oznak starzenia się skóry. Można jednak nadać jej młodszy wygląd przez wykonanie zabiegu polegającego na wolumetrii – obstrzykiwaniu skóry twarzy kwasem hialuronowym, by podnieść jej tkanki i nadać im pełny wygląd.

Medycyna estetyczna – nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej pod oczami, na podbródku, a także na ciele, na przykład w okolicy brzucha, pośladków, ud, może być usunięte nie tylko przez inwazyjną liposukcję. Gabinety medycyny estetycznej oferują również zabiegi polegające na lipolizie iniekcyjnej, która daje dobre efekty bez inwazyjnych procedur.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu w tkanki związków przyspieszających rozpuszczanie tkanki tłuszczowej. W efekcie poprawia wygląd twarzy i umożliwia również modelowanie ciała.

Profesjonalna medycyna estetyczna Kraków – zabiegi lipolizy iniekcyjnej dostępne są również w Krakowie.

Wobec tego medycyna estetyczna może pomóc w wielu przypadkach. Dzięki niej można cieszyć się nie tylko młodszym wyglądem, ale również pozbyć się wielu zmian skórnych na twarzy i ciele, by wyglądać lepiej i czuć się lepiej.