magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Kompleksowa pielęgnacja włosów
Uroda

Kompleksowa pielęgnacja włosów – najważniejsze kosmetyki

Jeśli marzymy o pięknych i zdrowych włosach, to musimy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Bynajmniej nie polega ona na samym myciu włosów szamponem. Aby naprawdę odżywić i wypielęgnować włosy, trzeba skompletować zestaw podstawowych kosmetyków. Składa się on z szamponu, odżywki i maski do włosów. Taki zestaw to dobry początek w drodze do kompleksowej pielęgnacji. 

Jakie szampony do włosów są dobre?

Na rynku dostępne są masy produktów różnych marek. Szampony do włosów prześcigają się w innowacyjnych formułach, składnikach i sposobach działania. Jednak nie powinniśmy skupiać się na reklamach i pięknych etykietach. Liczy się to, co wewnątrz. Tak więc najlepiej postawić na naturalne i profesjonalne podejście. Davines posiada w swojej ofercie naprawdę wiele szamponów, i nie tylko. Możemy znaleźć kosmetyki dostosowane dokładnie do naszego typu włosów i potrzeb. Skład szamponu zawiera to, co rzeczywiście wpłynie pozytywnie na stan kosmyków. 

Jakie odżywki do włosów wybrać?

Niektóre osoby ograniczają swoje dbanie o włosy do samego szamponu. To zdecydowanie za mało. Odżywki do włosów i szampon to dopiero zestaw podstawowy! Warto posiadać kilka rodzajów z każdego rodzaju tych kosmetyków. Odżywki do włosów można podzielić na emolientowe, humektantowe i proteinowe. Mają one różny wpływ na stan pasm i są potrzebne w różnych sytuacjach. Warto mieć różne typy odżywek, aby móc reagować na to, co akurat dzieje się z włosami. Mogą nagle stać się bardziej puszące, innym razem stracić blask, a jeszcze w innym momencie przestać się układać. W zależności od kondycji kosmyków można dobrać odpowiednią pielęgnację! Warto używać odżywki przy każdym myciu i wczesywać ją we włosy. Wtedy zadziała najlepiej! 

Jakie maski do włosów warto mieć?

Jeśli chodzi o maski do włosów, to jest to kolejny poziom wyżej w pielęgnacji. Nie używa się ich przy każdym myciu, ale warto stosować je chociaż raz w tygodniu. Działają podobnie do odżywki, ale są zdecydowanie bardziej treściwe i mocniej działają. Maski do włosów także należy dobrać do kondycji i potrzeb pasm. Tutaj można najpierw postawić na jeden typ. Po dłuższym czasie stosowania na pewno zauważymy stałe, widoczne efekty. Dlatego właśnie lepiej postawić na jeden produkt i używać go systematycznie, niż za każdym razem zmieniać. Stosowanie maski do włosów przez kilka miesięcy pozostawi efekt na dłużej niż tylko na kilka dni. 

Dobrym sposobem na dogłębne działanie na strukturę włosa jest postawienie na zestaw szampon + odżywka + maska z tej samej linii. Wszystkie kosmetyki są wtedy ze sobą w pełni kompatybilne i na pewno dadzą najlepszy efekt!