magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Rodzaje naleśnikarek
Lifestyle

Rodzaje naleśnikarek – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej naleśnikarki zależy przede wszystkim od tego, czy ma ona służyć na użytek domowy, czy też przemysłowy. W naleśnikarniach nie może zabraknąć profesjonalnych naleśnikarek, podczas gdy do domów zwykle wybieramy tańszy model. Czym kierować się, wybierając naleśnikarkę?

Dobra naleśnikarka przemysłowa- jak wybrać?

Modele naleśnikarek przemysłowych są dużo droższe od tych, które kupuje się na domowy użytek. Z drugiej strony, są też bardziej funkcjonalne, gdyż umożliwiają jednoczesne smażenie większej ilości naleśników. Co istotne, do gastronomii najczęściej wybierane są naleśnikarki gazowe. Niestety, nie mogą ich użytkować przedsiębiorcy, których lokal nie został podłączony do źródła gazu. W ich przypadku alternatywą pozostają naleśnikarki elektryczne – te najcześciej wybierane są do domów, jednak nie ma przeszkód, aby na prąd była zasilana też naleśnikarka przemysłowa. W lokalach gastronomicznych dobrze sprawdza się naleśnikarka teflonowa, do której powierzchni ciasto nie będzie przywierać, nawet jeśli będziemy je smażyć bez tłuszczu. Dobrym wyborem będzie też naleśnikarka ceramiczna, którą cechuje niezwykła trwałość. Ciekawą alternatywą będzie też naleśnikarka żeliwna.

Jaka powinna być dobra naleśnikarka?

W kontekście wyboru naleśnikarki należy zwrócic uwagę nie tylko na tworzywo, z jakiego została ona wykonana. Bardzo ważne są także dodatkowe jej funckje. Dobra naleśnikarka powinna być wyposażona w:

  • lampkę kontrolną,
  • chowany w obudowie kabel,
  • szpatułkę,
  • termostat.

Średnica płyty grzewczej nie powinna być mniejsza niż 30 cm. W lokalach, w których serwowane są różne rozmiary naleśników, należy wyposażyć się w naleśnikarki z mniejszymi oraz większymi płytami grzewczymi.

Naleśnikarka z jedną płytą czy dwoma?

Początkujący restauratorzy często zastanawiają się, czy wybrać naleśnikarkę z jedną płytą, czy może z dwoma płytami? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, gdyż każde rozwiązanie posiada wiele zalet, lecz nie jest też wolne od wad. Jedna płyta sprawdzi się w przypadku, gdy potrzebujemy naleśnikarki, za pomocą których umażymy różnej wielkości placki. Ponadto, w przypadku awarii jednego urządzenia, w dalszym ciągu będziemy w stanie wydajnie pracować, bez konieczności zamykania lokalu. Z drugiej strony, zakup dwóhc czy trzech pojedynczych naleśnikarek związany jest ze znacznie większym wydatkiem, niż zakup jednej z podwójną płytą. Warto mieć na uwadze, że smażenie na podwójnej płycie jest też bardzo wygodne, gdyż placki gotowe są w tym samym momencie, co znacznie przyspiesza pracę.