magictown.pl

Strona o lifestylu, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Uroda

Jak dbać o dłonie?

Dłonie są naszą wizytówką. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, pierwszej randki czy spotkaniu towarzyskim musimy zrobić dobre, pierwsze wrażenie. Nieodzownym elementem jest wygląd naszych dłoni oraz paznokci.
Skóra dłoni jest tak samo wrażliwa jak skóra naszej twarzy. Ciągłe mycie, dezynfekowanie powoduje, że cały czas je podrażniamy. Czynniki zewnętrzne takie jak zmiana temperatur, wiatr, promieniowanie słoneczne powodują również, że dłonie zaczynają być szorstkie, przesuszone, odwodnione.


Jak dbać o dłonie?


Po pierwsze, pamiętajmy o chronieniu skóry dłoni przed czynnikami zewnętrznymi. Noszenie rękawiczek zimą powinno być naszym stałym nawykiem. Dodatkowo, przy sprzątaniu, podczas zmywania zakładajmy rękawiczki jednorazowe. Latem natomiast nie zapominajmy o nakładaniu kremu z filtrem, który zapobiegnie powstawaniu przebarwień na skórze dłoni.


Po drugie, używanie kremu do rąk. Do wyboru mamy całe spektrum produktów. W zależności od potrzeb naszej skóry możemy używać kremów, które: nawilżają, natłuszczają, odżywiają. Warto pamiętać o substancjach,które powinny znaleźć się w kremach pielęgnacyjnych. Są to m.in.: masło shea (nawilża, zapobiega utracie wody z naskórka), gliceryna (nawilża), witaminy A, E, oleje roślinne np. z pestek winogron (chronią przed czynnikami zewnętrznymi), aloes (łagodzi i nawilża podrażnioną skórę), D-pathenol (regeneruje), kolagen i elastyna (odżywiają i napinają).
Kolejnym elementem,który pomoże nam prawidłowo dbać o skórę dłoni jest pielęgnacja domowa. Zróbmy naszym dłoniom domowe spa. Przynajmniej raz w tygodniu wykonujmy peeling dłoni. Możemy oczywiście zakupić gotowy preparat w drogerii. Ale świetnym pomysłem będzie wykonanie takiego kosmetyku w domu.


Kilka przykładowych peelingów:


-3 łyżki fusów po kawie plus łyżka oleju kokosowego
-2 łyżki cukru z łyżką oliwy z oliwek
-łyżka cukru, łyżka oleju z pestek winogron, witamina A lub E


Raz w tygodniu wykonujmy maseczkę na dłonie. Możemy do tego użyć większej ilości kremy, który posiadamy. Nakładamy go grubą warstwą, zawijamy folią i zakładamy grube rękawiczki.Po około 20 minutach zdejmujemy i wmasowujemy resztę niewchłoniętego kremu.
O nasze dłonie możemy również zadbać w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Mamy wiele zabiegów do wyboru. Od podstawowej parafiny na dłonie,która nawilży i odżywi naszą skórę. Przez szereg zabiegów na pograniczu medycyny estetycznej.
Jeśli chcemy ujędrnić skórę dłoni wybierzmy radiofrekwencję- przez podgrzewanie tkanek powoduje ujędrnienie i napięcie skóry . Jeśli potrzebujemy zmniejszyć przebarwienia wybierzmy fotoodmładzanie IPL- przez naświetlanie pulsującym światłem powoduje wypłycenie przebarwień.


Jeśli chcemy ujędrnić i odmłodzić skórę dłoni możemy również wybrać ostrzykiwanie kwasem hialuronowym- powoduje napięcie oraz wypełnienie, wyrównanie powierzchni.
Nieodzownym elementem dbania o dłonie jest dobrze wykonany manicure, z czystymi, dobrze wypiłowanymi paznokciami.
Pamiętajmy,że wygląd naszych dłoni to doskonałe lustro, w którym odbija się wiek, emocje, przeżycia. Piękne dłonie- to zadbane dłonie